Самбірський медичний коледж

«NON EST MEDICINA SINE LINGUA LATINA»

Бінарне заняття-конкурс

з дисципліни «Основи латинської мови з медичною термінологією»

20 грудня викладачі циклової комісії іноземних мов (голова ц/к – Наталія Шамрай) Сергій Таратула та Ольга Куйдич організували та провели бінарне заняття-конкурс з дисципліни «Основи латинської мови з медичною термінологією». Серед студентів спеціальності «Медсестринство» (групи 2 Ам/с, 2 Бм/с та 2 м/с (11)) заздалегідь було обрано по п’ять кращих знавців, які й взяли участь у конкурсі.

 

Конкурсні завдання проявили високий рівень знань та чимале захоплення цією дисципліною. Професійна взаємодія Сергія Теодозійовича та Ольги Ігорівни створили атмосферу активної співпраці представників груп (команд) в роботі над завданнями. Після вступної частини, в якій основна увага була приділена загальному значенню латинської мови та її вагомій ролі в медицині команди перейшли до конкретних завдань: перекладу на українську мову приладів, інструментів та апаратів на латині, специфічних назв хвороб, клінічних діагнозів, окремих фраз, що стосувалися терапії, фармакології, анатомії. Перейшовши до складнішого рівня конкурсанти зосередилися на виконанні завдання узгодження іменника з прикметником в називному і родовому відмінках однини, наведенні словникової форми (Nominativus i Genetivus Singularis) означених словосполучень. Завершилася робота команд перекладом на українську мову афоризмів.

 

Протягом усього періоду напруженої роботи учасників оцінювали голова циклової комісії Наталія Шамрай та викладач латинської мови Юрій Володимирович Гутнікевич. На основі відповідей, доповнень, індивідуальної та групової роботи було визначено кращих знавців латинської мови. Ними стали: Марія Шурдак (2Ам/с), Іванна Ільчишин (2Бм/с) та Христина Бурлакова (2м/с (11)). За проявлену максимально успішну командну роботу відмічено найактивнішу групу 2м/с(11).

Вітаємо наших викладачів та студентів! Бажаємо подальших успіхів та високих результатів в роботі й навчанні!

«Волонтерство – поклик серця чи допомога?» Акція до Міжнародного дня волонтера

Діяльність на основі доброї волі має давню історію. Допомога тому, хто її потребує – прояв найвищої міри гуманності, добра, милосердя, самопожертви, співчуття. У світі незчисленна кількість людей, котрі попри свої потреби та бажання, а, іноді, і на власний страх чи ризик чинять добро не очікуючи натомість нічого. Мирні воїни світла, люди доброї молі – волонтери!

Світовий волонтерський рух сьогодні в Україні набуває виняткових масштабів та змісту, коли нам усім доводиться мужньо проходити випробування на міць і тіла, і духу.

11 грудня в нашому коледжі студенти груп 4Бф, 3Бфр та 4Аф разом зі своїми керівниками Наталією Шамрай, Мар’яною Бурлаєнко й Мар’яною Кулькевич провели акцію присвячену руху волонтерства. Юнаки та дівчата розповідали цікаві факти з історії зародження цієї шляхетної діяльності, спільно з усіма присутніми переглядали відеосюжети про реальних волонтерів з різних країн, залучених у найрізноманітніших видах волонтерської роботи та спільних у думці – коли ти робиш щось добре для іншого, то й сам стаєш щасливішим.

Про особливе значення волонтерства в сучасних українських реаліях розповів льотчик-штурман Новокалинівської військової частини Іван Книш, котрий люб’язно погодився на відверту бесіду з нашими майбутніми медиками. Присутні вкотре пересвідчились в подекуди надлюдських можливостях, надсильній волі й вірі волонтерів переглядаючи авторський відеофільм (Н. Шамрай), підготовлений на основі фото та відео матеріалів Координаційного центру допомоги армії міста Самбора.

Ми істинно вдячні Людям Доброї Волі, як можуть бути вдячні тільки ті, котрі хоча б один раз відчули їх допомогу й підтримку!

Акція "Святий Миколай"

      З ініціативи студентської ради Самбірського медичного коледжу святий Миколай завітав до пацієнтів та працівників  Самбірської районної лікарні "Хоспіс" ім. Св. Матері Терези.

      Святий Миколай разом із студентами принесли радість та підтримали пацієнтів піснею "Ой хто, хто Миколая любить..." та колядою.

 

ПОКАЗОВЕ ЗАНЯТТЯ «ОСНОВИ ЕКОЛОГІЧНОГО ПРАВА»

Катастрофічні наслідки споживацького ставлення людини до природи ми спостерігаємо щодня. Проведення цими днями в Польщі (Катовіце) кліматичного саміту ООН – сигнал лиха для землян. Діяльність світових екослужб, науковців та пересічних громадян із захисту довкілля щороку набуває більших масштабів. Охорона навколишнього природного середовища – одна з головних проблем сучасності, яка розглядається як комплекс міжнародних, державних і громадських заходів із забезпечення фізичних, хімічних і біологічних параметрів функціонування природних систем в необхідних, з точки зору здоров’я людини, межах. Актуальність даної теми важко переоцінити, особливо в контексті українського сьогодення.

3 грудня викладач дисципліни «Основи правознавства», спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист Василь Григорович Пагутяк разом із студентами групи 2 А м/с підняли для обговорення в нашому коледжі проблему природокористування та охорони довкілля через призму законодавчого регулювання.

В ході заняття було розглянуто питання правової охорони навколишнього природного середовища, охарактеризовано природно-заповідний фонд України, ґрунтовно проаналізовано земельне, лісове та водне законодавство, відповідальність за порушення екологічного законодавства, окреслено завдання санітарно-епідеміологічного нагляду в даній галузі.

Проведена робота включала виконання самостійних завдань, обговорення тематичних відеофрагментів телевізійних програм, в яких подано факти порушення екологічного законодавства та його катастрофічні наслідки.

З-поміж поданих вище педагогічних технологій Василь Григорович продемонстрував результати проведення доаудиторної роботи студентів, котрі отримали завдання зібрати факти забруднення навколишнього середовища Самбірщини. Наші майбутні медики успішно впорались з дорученням, хоча цей успіх показав невтішні фотофакти – було знайдено доволі багато місць, що засвідчують людську недбалість, байдужість, а подекуди – й реальні злочини проти довкілля.

Підсумки заняття довели якісно високий рівень оволодіння студентами теорією й методологією екологічного права, законодавства в галузі охорони навколишнього природного середовища. Резюмуючи роботу можна з впевненістю сказати про набуття певного рівня мотивації студентства щодо дотримання екозаконодавства.

На нашу думку екологічне виховання – надто важлива справа і не може обмежуватися курсом теоретичного знання. Формування екологічної свідомості, екологічної культури, екологічного мислення повинно започатковуватися в сімейному середовищі, а на державному рівні – формуватися з дитячого садка. Сучасні засоби масової інформації потрібно спрямувати не лише в русло повідомлення жахливих фактів екологічної катастрофи і всілякого рівня загроз, які вона викликає. Необхідно поширювати роз’яснювальну інформацію та реальні успіхи у боротьбі з невиконанням, недотриманням та порушенням законодавства з охорони навколишнього середовища.

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

232723
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
312
306
618
229780
6552
8937
232723

Ваш IP: 3.84.186.122
Время: 2019-01-21 16:41:46