Самбірський медичний коледж

Природничо – наукових дисциплін

Циклова комісія природничо-наукових дисциплін створена в 1953 році, очолювала Грішина А.А., в наступні роки головами циклової комісії були наступні викладачі, починаючи з:

1956 р. – Гнатик Р.М. 1990 р. – Федуняк І.Й.
1962 р. – Марців О.Д. 1991 р. – Мащакевич І.Я.
1964 р. – Феник Р.С. 1993 р. – Гутнікевич Ю.В.
1966 р. – Попатенко О.Й. 1994 р. – Бац С.М.
1974 р. – Бура Д.С. 1999 р. – Баб’як Л.М.
1976 р. – Стасишин С.М. 2002 р. – Гутнікевич Ю.В.
1978 р. – Прибасна І.М. 2004 р. – Говдиш Н.Я.
1988 р. – Бац С.М.

 До складу циклової комісії входять фундаментальні дисципліни, які вивчаються студентами спеціальностей «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Акушерська справа», «Фармація». Ці дисципліни створюють основу медичних знань, без яких неможливо опанувати і зрозуміти клінічні дисципліни. Головним напрямком роботи викладачів циклової комісії є підвищення оптимізації учбового процесу, який включає методичні і організаційні аспекти, від реалізації яких залежить якість і ефективність навчання. Виходячи з цього, постійно оновлюється забезпечення кожного заняття методичною документацією, яка дає можливість зробити акцент на індивідуальному навчанні (проблемні лекції, професійно спрямовані практичні завдання), удосконалюється забезпечення інтеграції науково - природних дисциплін в професійно направлене навчання, повсякденно контролюються знання студентів і це є одним з основних елементів визначення якості підготовки фахівців.

В навчальний процес викладачами впроваджені ситуаційні задачі, тестовий комп’ютерний контроль знань, мультимедійні презентації. Навчання проводиться згідно до вимог Болонського процесу, і навчальні програми та плани дисциплін адаптовані до цих вимог. Значна увага приділяється питанню методичного забезпечення самостійної роботи студентів, особливо позааудиторної. Оскільки світова наука свідчить –– не існує інших шляхів оволодіння знаннями і уміннями, ніж самостійна пізнавальна діяльність студентів.

Колектив циклової комісії працює над удосконаленням лекційних i практичних занять. Впроваджуються нові методи навчання та контролю знань студентів.


Дисципліни, які входять до циклової комісії: анатомія людини, фізіологія людини, основи медичної генетики, патоморфологія і патофізіологія, основи біологічної фізики та медична апаратура, безпека життєдіяльності,  мікробіологія, основи мікробіології з імунологією, медична біологія, біологія, гігієна з основами екології, ріст і розвиток людини.

Лекції та практичні заняття  проводяться у сучасних, добре обладнаних аудиторіях. Практичні навики студенти мають змогу відпрацьовувати у лабораторіях анатомії людини і фізіології, основ мікробіології з імунологією, основ екології і профілактичної медицини, патоморфології, патофізіології і фізіології, а також кабінеті біології, медичної біології та генетики.

Склад циклової комісії природничо-наукових дисциплін:

Голова - Говдиш Надія Ярославівна - викладач анатомії та фізіології, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.

Випускниця Самбірського медичного училища 1987 року за спеціальністю «Медична сестра».

В навчальному закладі на посаді штатного викладача анатомії та фізіології з 2000 р. Викладає на відділеннях «Сестринська справа» та «Фармація». З 2000 р. завідує лабораторією анатомії та фізіології.

Циклову комісію природничо-наукових дисциплін очолює з 2004 р.

Автор навчального посібника «М’язова система людини» для внутрішньоколеджного користування. Щорічно проводить конкурс на краще знання анатомії серед студентів спеціальності «Сестринська справа».

Керівник групи. Бере активну участь у підготовці та організації численних коледжних та загальноміських виховних заходів.

Берлінець Анатолій Васильович – викладач анатомії і фізіології, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач – методист, нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України», завідувач фельдшерсько-акушерським відділенням.

З 1979 року викладач-сумісник Самбірського медичного училища, з 1981 р. – штатний викладач анатомії і фізіології.

З 1989 р. по даний час – завідувач фельдшерсько-акушерським відділенням.

Впроваджує передовий педагогічний досвідперебуває в постійному пошуку власних нетрадиційних шляхів оптимізації навчально-виховного процесу.

Федуняк Ірина Йосипівна –– викладач гігієни з основами екології, основ екології та профілактичної медицини, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

На посаді штатного викладача Самбірського медичного училища (коледжу) з 1981 року. Завідувач лабораторії основ екології і профілактичної медицини. Досвідчений викладач, наставник молоді.

Созанська Ольга Іллівна – викладач біології, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.

Випускниця Самбірського медичного училища 1980 року за спеціальністю «фельдшер».

З 1981 року працює на посаді штатного викладача Самбірського медичного училища (коледжу). Завідувач кабінету біології, медичної біології та генетики. Керівник гуртка біології. Викладач велику увагу приділяє науково-дослідній роботі студентів.

   Прокопчук Ірина Степанівна - викладач мікробіології, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії.

Випускниця Самбірського медичного училища 1987 року за спеціальністю «Медична сестра».

В навчальному закладі на посаді штатного викладача мікробіології з 1997року. Завідувач лабораторією основ мікробіології з імунологією.

Автор навчального посібника «Патогенні мікроорганізми у граф-логічних структурах» для внутрішньоколеджного користування.

 

Ковальчук Світлана Петрівна –– викладач дисциплін «Безпека життєдіяльності» «Фізика», спеціаліст першої кваліфікаційної категорії.

З 2009 року викладач-сумісник Самбірського медичного коледжу, з 2010 року - штатний викладач фізики і астрономії, з 2012 року - викладач дисципліни «Безпека життєдіяльності».

Гудзій Ольга Олександрівна – викладач дисципліни «Фізіологія».

Випускниця Самбірського медичного училища 1995 р. за спеціальністю «Сестринська справа».

В коледжі працює з 2004 року, з 2011 року - викладач-сумісник дисципліни «Фізіологія», з 2013 року - штатний викладач Самбірського медичного коледжу з вище вказаної дисципліни.

Завідувач кабінетом патоморфології, патофізіології і фізіології.

Мусяк Руслана Михайлівна - викладач дисципліни «Фізіологія».

Випускниця Самбірського медичного училища 1995 р. за спеціальністю «Сестринська справа».

В коледжі працює з 2004 року, з 2011 року - викладач-сумісник дисципліни «Фізіологія», з 2013 року - штатний викладач Самбірського медичного коледжу з вище вказаної дисципліни.

Скробало Г.І. – викладач дисципліни «Медична біологія».

В Самбірському медичному училищі (коледжі) з 1991 року.

На посаді викладача працює з 1998 р. З 1998 р. – викладач-сумісник дисципліни «Медична генетика», з 2008 р. – викладач-сумісник  дисципліни «Медична біологія», а з 2013 року штатний викладач дисципліни «Медична біологія»

Шевчик Г.Т. – викладач дисципліни «Ріст і розвиток людини», викладач-сумісник

З 2004 р. по 2006 р. – викладач-сумісник дисципліни «Ботаніка», а з 2007 року –  дисципліни «Ріст і розвиток людини».

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

232690
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
279
306
585
229780
6519
8937
232690

Ваш IP: 3.84.186.122
Время: 2019-01-21 15:58:06