Самбірський медичний коледж

Фізичного виховання

Важливим чинником українського відродження є національна фізична культура і спорт . Тільки нація, здорова духовно і фізично, здатна подолати конкретні соціально-економічні труднощі та впевнено складати плани на майбутнє. Фізична культура була і є складником загальнолюдської культури і духовного відродження нації.

Наш час вимагає відродження духовності українського народу, яке не можливе без здоров’я підростаючого покоління та нового підходу до фізичного виховання молоді, оскільки воно є складовою частиною фізичної культури, а відтак загальної культури нації.

Зростання та поширення гіподинамії, погіршення екології, збільшення стресових ситуацій викликають різноманітні захворювання. Отже, мета викладачів фізичного виховання-збереження і зміцнення здоров’я підростаючого покоління.

Процес фізичного виховання побудований, виходячи з усіх вимог сучасності, так, щоб студент зміг отримувати всю теоретичну інформацію, знання та під керівництвом викладача вміння, які забезпечать йому всебічний фізичний розвиток.

Фізичне виховання в Самбірському медичному училищі в 50-х роках здійснювали Сидоряк Т.А. , Галько Б.І., Григор’єв В.І. У 60-х роках - працювали Машуровська Л.П., Проць Б.В., Войтенко В.З., Шпак В.М.

Незмінним керівником фізичного виховання протягом 30-ти років був Сидоряк Т.А.

Процес становлення і розвитку циклової комісії переконливо свідчить про неухильне зростання професійної майстерності, кваліфікації і науково-методичної підготовки викладачів.

З 1991року- голова циклової комісії - Кругляк Наталія Павлівна.

У складі сьогоднішньої циклової комісії 6 високопрофесійних викладачів: Балицький Б.М, Кругляк Н.П., Войтович І.В., Качмарик П.П., Хома З.Г., Балицька С.Б. Циклову комісію фізичного виховання забезпечує лаборант Дуда Ольга Ярославівна.

 

       Важливим моментом у своїй роботі викладачі вважають формування у майбутнього медичного працівника органічної потреби в щоденних заняттях фізичними вправами. Більшість занять з фізичного виховання проводяться під музичний супровід.

На заняттях реалізується міждисциплінарна інтеграція зі спеціальними медичними дисциплінами, приділяється увага аудиторній та позааудиторній самостійній роботі студентів. Розроблені методичні рекомендації.  

Викладачі фізичного виховання намагаються на практиці реалізувати принцип, що фізичні навантаження посильні кожному. Ми не залишаємо поза увагою жодного нашого студента, враховуючи його бажання і фізичні можливості згідно медичних висновків. Звільнені від занять мають змогу займатись лікувальною фізкультурою за індивідуальним планом.

З метою зацікавленості студентів фізичним вихованням та спортом в навчальному закладі діють спортивні секції з баскетболу, волейболу, легкої атлетики, ритмічної гімнастики, настільного тенісу та атлетичної гімнастики, в яких вони мають можливість вдосконалювати свою майстерність. Проводяться спартакіада коледжу, конкурси, туристичні мандрівки. Студенти щорічно беруть активну участь в міських та обласних змаганнях і займають призові місця. Особливо популярним є спортивне свято-конкурс танцювальної аеробіки серед навчальних груп.

В традиції коледжу - проведення «Дня здоров’я» і «Дня спортовця», що стали масовими фізкультурно-оздоровчими святами, в яких беруть участь навчальні групи і викладачі. Програма Дня здоров’я передбачає конкурси, естафети, українські народні рухливі ігри та забави.

Викладачі циклової комісії беруть активну участь в науково-практичних конференціях та семінарах з фізичної культури і спорту.

Викладачами циклової комісії підготовлено методичні рекомендації щодо особливостей ЛФК на заняттях фізичної культури в спеціальних медичних групах після різних захворювань; виправлення дефектів та формування правильної постави на заняттях ЛФК; методики проведення занять з студентами спеціальних медичних груп; використання засобів фізичного виховання в самостійних заняттях студентів коледжу, проведення практичних занять з баскетболу, волейболу, гімнастики. Розроблено збірники:

·         «100 загальнорозвиваючих вправ» (методичні рекомендації).

·         Атлас вправ для загального розвитку (посібник-практикум для студентів).

·         Фізична культура на кожен день (методичний посібник).

·         Дихальна гімнастика (навчальний посібник).

Підготовлені фотоальбоми:

·         Вміємо вчитися і цікаво відпочивати;

·         Конкурсу танцювальної аеробіки в Самбірському медичному коледжі – 14 років.

Створено навчальні відеофільми про Олімпійські ігри та з легкої атлетики. Всі змагання, турпоходи, конкурси знайшли своє відображення в фото-, відеоальбомах.

 Склад циклової комісії фізичного виховання:

Голова циклової комісії -  Кругляк Наталя Павлівна - викладач фізичного виховання, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

З 1982 викладач-сумісник Самбірського медичного училища, з 1983 р. – штатний викладач фізичного виховання.
З 1986 - голова циклової комісії викладачів фізичного виховання.
Член збірних команд міста Самбора та Львівської області з баскетболу серед ветеранів.
Керівник спортивної секції коледжу з баскетболу серед студентів ВНКЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівської області. Неодноразовий керівник академічних груп.

Балицький Богдан Михайлович - керівник фізичного виховання, викладач фізичного виховання, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист. Нагороджений нагрудним знаком «Відмінник освіти України».
З 1983р викладач фізичного виховання Самбірського медичного училища.
З 1991р - керівник фізичного виховання навчального закладу.
Головний суддя обласних змагань з настільного тенісу серед студентів ВНКЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівської області. Керівник спортивних секцій коледжу з шахів, настільного тенісу.

Войтович Ірина Володимирівна - викладач фізичного виховання, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

З1991р. - викладач фізичного виховання Самбірського медичного училища (коледжу).
Суддя обласних змагань з танцювальної аеробіки серед студентів ВНКЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівської області. Керівник спортивної секції коледжу з ритмічної гімнастики.

Качмарик Петро Петрович - викладач фізичного виховання, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист.

З 1975 року по 1986 рік голова Самбірського спорткомітету, тренер з важкої атлетики.
З 1987 року – штатний викладач фізичного виховання Самбірського медичного коледжу.
Суддя обласних змагань з волейболу серед студентів ВНКЗ І-ІІ рівнів акредитації Львівської області. Керівник спортивних секції коледжу з волейболу, футболу.

Балицька Світлана Богданівна - викладач фізичної реабілітації та фізичного виховання.

Випускниця Самбірського медичного училища 2003року за спеціальністю «Сестринська справа». З 2008 року штатний викладач коледжу з фізичної реабілітації та фізичного виховання.

Хома Зиновій Григорович - викладач дисциплін: «Захист Вітчизни», «Військово-медична підготовка», спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший викладач.

Випускник Самбірського медичного училища 1980 року за спеціальністю «фельдшер».
В 1986-1991рр.. - звільнений голова учнівського профкому Самбірського медичного училища. З 1991 року на посаді штатного викладача.

 

Про коледж

Самбірський медколедж - коледж, який навчає фахових майбутніх молодших медичних працівників.

232677
Сегодня
Вчера
На этой неделе
На прошлой неделе
В этом месяце
За прошлый месяц
За все дни
266
306
572
229780
6506
8937
232677

Ваш IP: 3.84.186.122
Время: 2019-01-21 15:36:01